platformy e-commerce

Platforma e-Commerce – 5 najpopularniejszych

Posted by

Zarabianie na sprzedaży internetowej – zobacz jak łatwo zacząć!

Epoka powszechnego dostępu do Internetu sprawiła że zakupy nie były nigdy wcześniej tak łatwe. Obecnie zakładając działalność gospodarczą powinniśmy stworzyć swój sklep aby otworzyć się na klienta. Do założenia sklepu w sieci nie potrzeba kosztownego programisty, utrzymywania serwera etc. wystarczy wybrać usługi oferowane przez platformy e-commerce. Platforma e-commerce pozwala nie tylko w bardzo prosty i wygodny sposób stworzyć swój własny sklep, ale również ograniczać koszty jego utrzymania. Wiele platform e-commerce działających na rynku oferuje wysokiej jakości usługi, jednak które są najlepsze? Poniżej przedstawię 5 najpopularniejszych platform e-commerce na rodzimym rynku.

platforma e-commerce

Sprzedaż internetowa – zobacz jak łatwo zacząć

5 najpopularniejszych platform e-commerce

  1. WooCommerce

Jest to platforma skupiająca w sobie wiele funkcji, które wspólnie tworzą spójne środowisko do tworzenia w pełni funkcjonalnego sklepu internetowego. WooCommerce pozwala na bieżące monitorowanie zamówień, wysyłkę powiadomień o statusie zamówienia i rejestrowanie płatności. Ta platforma e-commerce ma również własny zintegrowany system poboru płatności pozwalający na śledzenie przepływów finansowych. WooCommerce działa w oparciu o WordPress, który sam w sobie jest bardzo przyjazny i intuicyjny. Poza opcją założenia samego sklepu WooCommerce pozwala na stworzenie własnej aplikacji dedykowanej platformie sklepu internetowego.

  1. PrestaShop

To druga w kolejności najpopularniejsza platforma e-commerce oparta jest również na WordPress, dzięki czemu jest wyjątkowo prosta w użyciu. Z PrestaShop można rozpocząć bezpłatny okres próbny, w którym przetestujemy funkcjonalności i skonfigurujemy nasz sklep. Z rozwiązań PrestaShop korzystają nie tylko mali przedsiębiorcy, ale również giganci na rynku sprzedaży detalicznej jak np. Carrefour. Niestety nie ma wielu przydatnych rozwiązań oferowanych przez konkurentów. Ze względu na swój rozmiar PrestaShop posiada liczne udogodnienia  np. możliwość integracji stanów magazynowych z informacjami podanymi na sklepie oraz dobór różnych form płatności.

  1. Shoper

Na 3 pozycji plasuje się bardzo popularna platforma e-commerce Shoper. Założenie własnego sklepu internetowego przy niewielkich kosztach to jedna z głównych zalet Shoper. Aby otworzyć własny sklep wystarczy nam 30 zł, w ramach najtańszego pakietu, który pozwoli pokazać nasz produkt całemu światu. W zależności od wybranej przez nas opcji możemy otrzymać różne poziomy integracji np, z systemem ERP, dzięki czemu stan magazynowy będzie na bieżąco aktualizowany. Shoper jest dobrym rozwiązaniem dla osób otwierających małą działalność gospodarczą ponieważ koszty jego użytkowania są bardzo niskie.

  1. SkyShop

Kolejna pozycja która jest godna uwagi nie tylko ze względu na prostotę i cenę. SkyShop spośród innych platform e-commerce wyróżnia podejście do klienta i możliwość uzyskania wsparcia ze strony konsultantów, oraz zapewnienie integracji z hurtowaniami w których możemy składować nasze produkty. Poza sama platformą SkyShop oferuje możliwość pozycjonowania naszego sklepu w sieci co pozwoli szybko wybić się i zwiększyć sprzedaż. Myśląc o założeniu platformy sklepu internetowego na pewno warto przyjrzeć się ofercie SkyShop.

  1. Wix

Wix pojawia się jako ostatni ponieważ mimo swojej popularności jest to platforma e-commerce stworzona z myślą głównie o anglojęzycznym kliencie. Na pierwszy rzut oka prostota tworzenia własnego sklepu internetowego w Wix zachwyca. W przeciwieństwie do swoich poprzedników nie oferuje ona takich udogodnień i przede wszystkim nie jest nastawiona na rynek polski.

Czytaj również  Pojemniki na dokumenty

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *