Mini load to zautomatyzowane systemy przeznaczone do gromadzenia towarów o małym gabarycie. Rozwiązanie to znacząco wpływa na usprawnienie procesów logistycznych w przestrzeni składowania. Konstrukcje typu mini load stanowią doskonałe rozwiązanie dla magazynów operujących na towarach małogabarytowych, składowanych w plastikowych pojemnikach. W jakich okolicznościach warto zastanowić się nad ich wdrożeniem?
Instalacje mini load – charakterystyka i przeznaczenie
Wśród najważniejszych wyróżników, jakimi cechują się systemy gromadzenia jednostek mini load, warto wymienić liczne możliwości ich konfiguracji. Klienci, którzy zdecydują się na tego typu rozwiązanie, będą mogli wdrożyć:
- indywidualne rozwiązania, dopasowane do charakterystyki przedsiębiorstwa,
- projekt systemu o podwójnej głębokości,
- połączenie mini load z systemami przepływowymi,
- podwieszenie układnicy na regale.
Rozważając wdrożenie instalacji mini load warto postawić na współpracę z doświadczonymi markami, które przeanalizują indywidualne potrzeby danego klienta, dobierając rozwiązania do oczekiwań inwestora. Wykonawca powinien pozostawać w ścisłej współpracy z klientem już od wstępnej koncepcji całego systemu.
Open-face czy beam-type? Ujawniamy specyfikę instalacji mini load
Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów konstrukcji typu mini load jest zintegrowana z oprogramowaniem do zarządzania magazynem układnica, która umieszcza pojemniki na regałach. Stosowane w zautomatyzowanych systemach składania regały, przeznaczone do towarów o niewielkich gabarytach, występują w dwóch konfiguracjach:
Regały do zautomatyzowanych systemów składowania towarów mało gabarytowych występują w dwóch typach:
- open-face – regały z otwartym frontem na małe ładunki, w których układnica pobiera jednostkę poprzez pochwycenie jej od spodu,
- beam-type – regały wielomiejscowe, w których układnica pobiera mały ładunek wielomiejscowe regały na małe ładunki, gdzie układnica pobiera jednostkę chwytając ją od czoła lub z boków.
Oba przedstawione powyżej rozwiązania wymagają niezwykle starannego projektu i wykonania – jakość komponentów ma kluczowy wpływ na efektywność pracy zastosowanych układnic. Warto upewnić się, że wykonawca dokłada wszelkich starań, aby ograniczyć ryzyko pojawienia się niedoskonałości i odkształceń konstrukcji – niedopilnowanie tego kryterium może sprzyjać nieplanowanym przestojom, mającym kluczowy wpływ na opłacalność całej przeprowadzonej inwestycji.
Wybierz system mini load od Nedcon Silesia
Szukasz marki, która dostarczy Ci systemy najlepszej jakości, które będą spełniać wszystkie branżowe normy, obowiązujące w Unii Europejskiej? Postaw na współpracę z Nedcon Silesia – doświadczonymi specjalistami, którzy wspierają proces inwestycji w regały mini load od momentu opracowania koncepcji aż do przekazania go ich do użytku. Wyślij zapytanie do opiekunów inwestycji i dołącz do ponad 1000 dużych firm z całej Polski, które zdecydowały się postawić na współpracę z ekspertami marki Nedcon.