witryny salon

Dodatkowe meble do przechowywania

Posted by

Przez całe życie gromadzimy rzeczy. Czy to dobrze, czy źle? Tak już mamy. Najważniejsze, żeby nie zagracać naszego mieszkania, bo to źle wpływa na nasze samopoczucie. Pamiątki z podróży, nowe ciuchy, książki. To wszystko musi znaleźć swoje miejsce, abyśmy mogli utrzymać w naszym małym świecie jako-taki porządek. W czym najlepiej trzymać rzeczy tak, by wszystko wyglądało ładnie oraz schludnie?

Witryny do pokoju

Są stylowe i szykowne. Idealne do przechowywania takich elementów, które prezentują się pięknie, ale które lepiej trzymać za szkłem. Tak, aby nie potłukły się, ani nie zniszczyły. Można w nich prezentować cenne filiżanki, kieliszki, wazony. Pięknie będą też w nich wyglądać porcelanowe lalki czy nietuzinkowe pamiątki z podróży. Witryny do pokoju nadadzą mieszkaniu gracji i stylu.

Komoda

Kilka szuflad, a taki efekt. Komody nie tylko prezentują się wykwitnie i stylowo, ale również posiadają sporo miejsca. Są też łatwe do przeszukania. Wystarczy odsunąć szufladę i cała jej zawartość jest doskonale widoczna. A każdy wie, jaki stres towarzyszy poszukiwaniom, zgubionej, a natychmiastowo potrzebnej rzeczy. Oprócz miejsc do ukrycia komoda posiada również powierzchnię otwartą, na niej możemy eksponować nasze ulubione zdjęcia czy dekoracje. Tylko uważajmy, aby przy zbyt dynamicznym odsuwaniu szuflad nie sprawić, że rzeczy na niej ustawione po prostu spadną.

Czytaj również  Perfekcyjny przedsiębiorca - jak przechowywać dokumenty?

Szafy i szafeczki

To klasyka sama w sobie. Szafy przyjmą wszystko, co chcemy ukryć przed wścibskim okiem sąsiadki. Nadadzą się oczywiście na ubrania, ale możemy też trzymać tam buty czy torebki. Upchamy tam kołdry, bieliznę, prześcieradła. Co do wielkości, możemy wybrać takie, które odpowiadają nam najbardziej. A rynek jest różnorodny. Możemy sami taką szafę zaprojektować, by idealnie pasowała do wnętrza. Drzwi mogą być rozsuwane, zamykane, ilość półek też może być dopasowana do naszych preferencji.

Regały

To dobry sposób na przechowywanie książek. Szczególnie jeśli mamy ich sporo i mają ładne okładki. Na regałach poustawiajmy takie elementy, których wygląd jest atrakcyjny i które są miłe naszemu oku, czyli takie, na które lubimy po prostu patrzeć. Same regały nie muszą być nudne. W sklepach znajdują się liczne, ciekawe konstrukcje, nadające naszemu wnętrzu nowoczesnego charakteru. Dobrze dobrane, wcale nie będą prezentować się ciężko i topornie. W jasnych barwach świetnie będą komponować się z kolorami ścian.

Kosze

Ale nie takie do wyrzucania śmieci. Od lat kosze i pudełka są stylowym i bardzo pojemnym elementem wystroju wnętrz. Możemy w nich przechowywać praktycznie wszystko, co zechcemy. Od ściereczek kuchennych po ważne dokumenty. Kosze mają te pozytywną właściwość, że nie widać, co w nich sobie schowamy. Dlatego korzystną opcją będzie chowanie tam tego, co nie prezentuje się dobrze ustawione w witrynie czy na regale. Lub też takie rzeczy, o których nie chcemy, aby zobaczył je ktoś z zapraszanych przez nas gości. Do głowy im nie przyjdzie, co chowamy w takich koszach. To rozwiązanie jest pomysłowe i jakże praktyczne.

Czytaj również  Drukowanie wizytówek – 3 powody, dla których warto to robić

Półki wiszące

Wystarczy kawałek ściany i przymocowana do nich deska, a już jest kolejna przestrzeń! Ich zaletą, oprócz dość prostego montażu, jest to, że możemy tam postawić rzeczy, które muszą być poza zasięgiem dzieci, aczkolwiek chcemy je mieć w zasięgu ręki. Półki wiszące to świetny sposób na zaoszczędzenie miejsca w pokoju. Należy pamiętać, aby nie układać na nich nic zbyt ciężkiego, bo może ona spaść. Natomiast pod nią mamy dużo miejsca na postawienie kolejnych szaf.