długopis

Jakie długopisy wybrać do biura?

Posted by

Długopis to niepozorne narzędzie, jednak w pracy biurowej wykorzystywane codziennie. Niektórzy nie przywiązują wagi do tego czym piszą. To błąd, ponieważ od wyboru odpowiedniego długopisu zależy nie tylko komfort oraz szybkość pisania, ale również to, w jaki sposób jest się postrzeganym przez innych. Na co w takim razie należy zwrócić uwagę wybierając przybory do pisania do biura?

Elegancki wygląd

Każdy, kto na co dzień pracuje w biurze wie, jak istotną rolę odgrywa odpowiednia prezencja. Chodzi nie tylko o schludny ubiór, lecz także o dobór odpowiednich przyrządów do pisania. Długopisy powinny prezentować się elegancko. To szczególnie ważne w przypadku osób mających regularny kontakt z klientami. W ten prosty sposób można wzbudzić ich zaufanie i poczucie, że mają do czynienia z osobą kompetentną w swojej dziedzinie. Warto zatem postawić na narzędzia do pisania renomowanej marki, dobrze sprawdzą się na przykład długopisy Parker.

Narzędzie do pisania może podkreślić indywidualny charakter pracownika biura. Warto rozważyć wykonanie graweru na długopisie Parker. Wygrawerowane słowo czy krótka sekwencja będą się prezentować wyjątkowo elegancko, a jednocześnie pomogą spersonalizować narzędzie piśmiennicze.

Komfort pisania

Elegancki wygląd długopisu jest bardzo pożądany, nie można jednak zapominać, że to narzędzie, które ma przede wszystkim za zadanie ułatwiać proces pisania. Z tego powodu warto wybrać model, którego będzie się przyjemnie używać. Dobrze zatem starannie dobierać jego kształt, na uwagę zasługują długopisy Parker, które różnią się między sobą grubością, dzięki czemu każdy może dobrać model, który będzie idealnie leżał w dłoni i ułatwi proces pisania.

Czytaj również  Drukowanie wizytówek – 3 powody, dla których warto to robić

Osoby, które podczas codziennej pracy w biurze dużo piszą, powinny zwrócić szczególną uwagę na to, czy wybranym długopisem łatwo się posługuje. Chodzi przede wszystkim o to, by nie było konieczności mocnego dociskania wkładu do kartki, aby uzyskać wyraźny pigment. Istotną kwestią jest również to, by tusz długopisu był dobry jakościowo i wyraźnie widoczny na arkuszach papieru. Ważne, aby szybko schnął, tym samym nie będzie się rozmazywał na kartkach, ani brudził dłoni osoby, która korzysta z długopisu. Dobrze wybierać długopisy mające tusz, który nie przebija na drugą stronę, ponieważ nie tylko wygląda to nieestetycznie, ale także utrudnia odczytanie zapisków.

Rodzaje długopisów

Obecnie dostępnych jest wiele rodzajów długopisów, różnią się nie tylko kolorem tuszu, ale także sposobem zamykania. Popularne są modele że skuwką, jednak te nie najlepiej sprawdzają się w biurze. Podczas codziennej pracy nietrudno zgubić zatyczkę. Z tego powodu lepszym pomysłem jest zakup długopisów automatycznych. Taki wybór pozwoli uniknąć ryzyka zabrudzenia rzeczy znajdujących się w pobliżu czy zbyt szybkiego wyschnięcia tuszu.

Alternatywą dla długopisów automatycznych są te z obrotowym mechanizmem wysuwającym wkład. Również w tym przypadku nie będzie problemu z zabrudzeniem ubrań, kartek, czy przedmiotów leżących na biurku. Dodatkowo decydując się na zakup długopisów Parker z takim mechanizmem można być pewnym, że przyrząd do pisania będzie się prezentować bardzo elegancko.

Czytaj również  TOP 5 niezbędnych urządzeń biurowych

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *