Jak ozdobić zeszyt szkolny?

Posted by

Zeszyty szkolne są podstawowym elementem wyposażenia każdego ucznia. Ich wygląd wcale nie musi być banalny i nudny, ponieważ łatwo można je ozdobić, a nawet spersonalizować. To świetny sposób na to, aby dziecko miało ciekawy gadżet w tornistrze, a przez to częściej do niego zaglądało.

Precz z nudą!

Nudne i szarobure zeszyty szkolne z pewnością nie są marzeniem żadnego dziecka. Warto sprawić, aby zeszyty były niepowtarzalne i wyrażały osobowość ucznia. Można w tym celu wykorzystać swoją kreatywność i fantazję i wspólnie z dzieckiem ozdobić zeszyty w dowolnie wybrany sposób.

Wariantów jest naprawdę mnóstwo. Zeszyty szkolne można ozdobić papierem kolorowym, mazakami, kredkami, farbami, plasteliną, naklejkami, tasiemkami, stemplami czy skrawkami materiału. W takie ozdabianie zeszytów warto włączyć całą rodzinę, bo to świetny sposób na integrację i wykazanie się swoimi zdolnościami plastycznymi. Jeśli decydujemy się na ozdabianie okładki zeszytu, to warto kupić taki w neutralnym kolorze, aby był dobrą bazą do naklejania i malowania.

Ozdabianie wnętrza zeszytu

Oprócz przerobienia okładki zeszytu na własny sposób, możemy również ozdobić pierwszą stronę zeszytu. W tym miejscu najczęściej powinien znaleźć się podpis ucznia i nazwa przedmiotu, do którego ma służyć dany zeszyt. Te informacje można też wzbogacić dodatkowymi wzorkami, naklejkami lub narysować coś związanego z przedmiotem np. w zeszycie do matematyki liczby, w zeszycie do angielskiego jakieś symbole Londynu itd.

Czytaj również  Perfekcyjny przedsiębiorca - jak przechowywać dokumenty?

Spersonalizuj zeszyty szkolne dziecka

Spersonalizowane zeszyty szkolne to wspaniały sposób na niebanalną ozdobę. Na okładkę można wkleić zdjęcie dziecka, rodziny, ulubionego zwierzaka domowego lub postaci z ukochanej bajki. Istnieją też specjalne firmy, które oferują ozdabianie zeszytów czy notatników w taki sposób, wystarczy wysłać odpowiednie zdjęcie. Jeśli nie chcemy robić tego samodzielnie, to możemy skorzystać z takich usług. Jeżeli nie chcemy naklejać zdjęcia, to możemy też spersonalizować zeszyty szkolne w inny sposób np. napisać ulubiony cytat ucznia czy tekst z piosenki. Spersonalizowane zeszyty na pewno poprawią humor podczas każdej lekcji.

Skąd czerpać inspiracje?

Jeśli chcemy ozdobić zeszyty szkolne dziecka, ale kompletnie nie mamy pomysłu w jaki sposób to zrobić, to możemy znaleźć w Internecie mnóstwo inspiracji oraz tutoriali. Dobrym miejscem na wyszukiwanie ciekawych pomysłów jest serwis youtube albo liczne blogi, na których dokładnie możemy przeczytać jak wykonać poszczególne ozdoby krok po kroku.

Warto pomyśleć o tym jak umilić dziecku chwile spędzane w szkole i przed jej rozpoczęciem zaproponować wspólną zabawę połączoną z ozdabianiem zeszytów. Trudno powiedzieć czy takie kolorowe i kreatywne zeszyty faktycznie zachęcą dziecko do częstszego odrabiania lekcji i czytania notatek, ale na pewno poprawią humor i będą wyjątkowe.