Zastosowanie kleju w przemyśle samochodowym

Posted by

Prace wykończeniowe oraz niektóre naprawy muszą zostać wykonane w taki sposób, żeby nie było zauważalnych śladów, które mogłyby sugerować niską jakość. W przypadku przemysłu samochodowego klient liczy na piękne i komfortowe wnętrze oraz przykuwający wzrok wygląd karoserii. W praktyce oznacza to, że nie wszystko może zostać zwyczajnie przykręcone.

Tapicerka idealna

Żeby uniknąć widocznych śladów stosuje się łączenie materiałów z wykorzystaniem klejów. Klejenie w przemyśle samochodowym ma miejsce np. w przypadku prac tapicerskich. To właśnie zastosowanie takiego spoiwa sprawia, że czyszczenie wnętrz samochodów powinno być wykonywane przez specjalistów z użyciem najlepszej jakości sprzętu. W inny przypadku materiał, który ma dodawać walorów estetycznych zaczyna obwisać i odpychać wzrok. Tapicerka w samochodzie jest położona na warstwę kleju oraz przy tym odpowiednio naciągnięta. Dzięki temu nie pojawiają się żadne zagięcia i zmarszczki na materiale. Długie wystawianie pojazdu na promienie słoneczne oraz nieodpowiednie czyszczenie wnętrza może doprowadzić do osłabienia kleju.

Kliknij po więcej informacji: https://www.buehnen.pl/branza/przemysl-samochodowy

To tylko detale

Klej stosuje się także w wielu miejscach, w których zastosowanie innego łączenia jest niemożliwe albo po prostu niewygodne. Różnego rodzaju znaczki z logiem producenta pojazdu są najczęściej przytwierdzone z pomocą odpowiedniego lepiku. Również w przypadku najpotrzebniejszych akcesoriów stosuje się kleje. Elementy takie jak kluczyk lub pilot również posiadają elementy informujące o producencie. Te loga również zamocowane są z użyciem kleju.

Czytaj również  Jak zamówić kuriera?

Klejenie w przemyśle samochodowym ma również miejsce w przypadku mocowania szyb. Żeby zapewniały bezpieczną i komfortową podróż muszą być zamocowane po całym swoim obwodzie. Dzięki temu różne naprężenia nie sprawiają, że szkło ulega uszkodzeniom. Oczywiście szyby boczne wstawione są w taki sposób, żeby umożliwiały otwieranie i zamykanie. Przednia i tylna natomiast przyjmują na siebie największy opór powietrza.

No to gotowe

Również naprawy wymagają zastosowania odpowiedniego spoiwa. Klejenie może pomóc w przypadku poprawek lakierniczych. Dzięki temu można w szybki sposób zabezpieczyć uszkodzony element, zamiast wykonywać malowanie elementu od podstaw.

Zarówno naprawa jak i seryjne montowanie wielu elementów samochodu nie może się obejść bez użycia kleju. Łącznik taki pozwala na scalenie ze sobą kilku elementów na całej powierzchni. Byłoby to niemożliwe do wykonania przy wykorzystaniu jakiejkolwiek innej metody. Zastosowanie odpowiedniego rodzaju kleju może zapewnić długi czas prawidłowego działania. Dobranie dedykowanego produktu do warunków, w jakich musi spełnić swoje zadanie jest kluczowym elementem. Klej, który traci swoje właściwości pod wpływem temperatury nie będzie przydatny zarówno we wnętrzu pojazdu, które często nagrzewa się od słońca, ani w okolicy pracujących i nagrzewających się elementów. Za każdym razem musi to być spoiwo wysokiej jakości.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *