drukarka

Przewodnik po drukarkach: jak wybrać odpowiedni model do swoich potrzeb?

Posted by

Pomimo tego że drukarka wydaje nam się bardzo prostym urządzeniem, które będziemy mogli wybrać w ciągu dosłownie kilku chwil, to jednak rzeczywistość dość szybko weryfikuje takie podejście. W sklepie momentalnie okazuje się, że o drukarkach nie wiemy praktycznie nic, a jej poprawne wybranie staje się niemal niemożliwe. Powinniśmy więc dowiedzieć się, jakie są najważniejsze cechy dobrej drukarki. Jak dobrać ją do swoich potrzeb?

Jaki typ urządzenia będzie najlepszy?

Jeśli wejdziemy na stronę internetową https://www.neo24.pl/komputery/drukarkiiurzadzeniabiurowe.html, bez trudu ostrzeżemy, że w ofercie sklepów znajdują się zróżnicowane odmiany drukarek. Bez większych problemów zakupić można modele atramentowe, laserowe, lecz także urządzenia wielofunkcyjne.
Czym charakteryzują się drukarki z dodatkowymi funkcjami? Jest to połączenie klasycznej drukarki ze skanerem. Dzięki temu w jednej obudowie ma się zawarte dwa najpopularniejsze urządzenia peryferyjne komputera. Korzyścią z zakupu takiej wersji jest również niższa cena niż gdyby kupowało się oba te sprzęty osobno.

Charakterystyka drukarki laserowej

Jeśli zechcemy zakupić drukarkę, koniecznie będziemy musieli podjąć decyzję o jej typie. Na rynku dostępne są obecnie odmiany laserowe oraz atramentowe. Przyjrzyjmy się zatem najpierw tej nowocześniejszej, a więc przykuwającej o wiele większą uwagę wersji drukarki, czyli modelowi laserowemu.
Laser w tym wypadku używany jest nie do wypalania wydruków, jak uważa wiele osób, lecz do utrwalania nałożonego na kartkę tonera. Jest to drukarka bardzo szybka, która jest w stanie generować ogromne ilości dokumentów. Co więcej, cechuje się ona także bardzo cichą pracą.
Jakie są jej największe minusy? Wiedzieć trzeba, że jest to sprzęt bardzo drogi w zakupie, a także w utrzymaniu. Tonery do takich drukarek są bowiem znacznie droższe niż tusze do wersji atramentowych.
Do kogo adresowana jest taka drukarka? Jest to doskonały sprzęt np. do biur, gdzie każdego dnia generuje się wiele dokumentów.

Czytaj również  Lakier podkładowy – kiedy stosować

Charakterystyka drukarki atramentowej

Jak zatem bez trudu możemy dostrzec, kupienie drukarki laserowej do zastosowań domowych może być mało opłacalne. Zapłaci się za nią dość dużo pieniędzy, a nie wykorzysta jej pełnych możliwości. Czym cechuje się zatem drukarka atramentowa i czy ona będzie lepszym wyborem?
Przede wszystkim wspomnieć trzeba o tym, że jest to drukarka bardzo tania. Najprostsze modele można zakupić nawet za około 200 złotych. Co prawda drukuje ona wolniej, lecz w warunkach domowych nie będzie to stanowiło większego problemu. Wiedzieć trzeba, że tusze zużywane są wyraźnie szybsze niż tonery, lecz jednocześnie są one o wiele tańsze. Na uwadze należy również mieć to, że w warunkach domowych jeden tusz może starczyć nawet na pół roku, więc jest to naprawdę bardzo opłacalne rozwiązanie. Jeśli więc nie drukujemy wiele, a chcemy mieć prostą i tanią drukarkę, model atramentowy będzie idealnym wyborem.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *