producent klejów - buehnen

Niemiecki przemysł klejowy

Posted by

Dzisiaj ciężko jest już sobie wyobrazić codzienne życie bez kleju. To produkt nieoceniony nie tylko w gospodarstwach domowych, ale i w przemyśle. Przychodzi z pomocą w przypadku drobnych awarii, które wymagają szybkiego działania. Nie wszyscy jednak wiedzą o tym, że prawdziwym liderem na rynku jeśli chodzi o kleje różnego rodzaju są Niemcy. Wielu producentów klejów przemysłowych ma swoje siedziby właśnie w tym kraju.

Niemieckie kleje podbijają świat

Od kilkudziesięciu lat w wielu krajach Europy jednym z najchętniej wykorzystywanych klejów jest UHU Alleskleber. To klej uniwersalny, który obecnie sprzedawany jest na całym świecie. Jego znakiem charakterystycznym jest żółta tubka. Dzisiaj producent klejów przemysłowych UHU w swojej ofercie ma wiele różnych klejów, które wykorzystywane są w wielu dziedzinach przemysłu i nie tylko. Od roku 1996 kleje UHU są nieprzerwanie obecne również w Polsce.

Niemiecka jakość klejenia

Niemcy to kraj, który słynie na całym świecie z dokładności i wysokiej jakości przemysłu. Tak jest również w przypadku przemysłu klejowego. W tym zakresie na prowadzenie wysuwa się m.in. firma Buehnen. Obecnie specjalizuje się ona przede wszystkim w produkcji klejów termotopliwych. Ten uznany producent klejów przemysłowych słynie z idealnego dobierania klejów do klejonych materiałów. Dlatego w ofercie firmy każdy znaleźć można coś odpowiedniego dla siebie.

Czytaj również  Różnica między transportem FTL i LTL

Kleje Buehnen wyróżniają się wysoką jakością. Dostępne są w bardzo bogatej palecie produktów do wyboru. Marka ma w swojej ofercie również urządzenia przeznaczone do ich aplikacji.

Niemiecki przemysł klejowy

Nie wszyscy wiedzą o tym, że producentem klejów przemysłowych rodem z Niemczech jest także firma Pattex. Na rynku obecna jest ona od roku 1956, kiedy to nastąpiła prawdziwa rewolucja w przemyśle klejowym. To wówczas niemieccy fachowcy z firmy Henkel opracowali pierwszy klej kontaktowy, który skutecznie wiązał na zimno. Wcześniej bowiem stosowano jedynie kleje, które przed nałożeniem wymagały podgrzania. Było to zajęcie niebezpieczne, które dodatkowo zajmowało sporo czasu. Dlatego też opracowano klej o temperaturze pokojowej.

Na przestrzeni kilkudziesięciu lat firma Pattex wypuściła na rynek wiele rodzajów klejów przemysłowych wysokiej jakości. Najnowszym wynalazkiem niemieckiej marki jest klej nowej generacji Pattex Total, który wyróżnia się na tle innych produktów wysoką wydajnością i znaczną odpornością. Sprawdza się w przypadku każdego rodzaju materiału i może być stosowany w zasadzie w każdych warunkach.

Na tym jednak nie koniec. Inną wiodącą marką produktów do klejenia jest Henkel Teroson. Produkty tej firmy wykorzystywane są przede wszystkim w przemyśle motoryzacyjnym i samochodowym. Cechują się łatwością aplikacji, co przekłada się na znaczną oszczędność czasu. Niekiedy kleje Teroson stosowane są też w budownictwie i przemyśle elektrotechnicznym.

Czytaj również  Na czym polega finansowanie faktur? Dowiedz się!