Lubisz komputery? Wybierz studia z informatyki

Posted by

Leżak na egzotycznej plaży, a obok niego laptop i drink z palemką – tak może wyglądać Twoje stanowisko pracy, jeżeli ukończysz studia z informatyki. Po otrzymaniu dyplomu z łatwością znajdziesz pracę zdalną lub stacjonarną, np. w banku lub agencji reklamowej. Czy już wiesz, jakie studia wybierzesz?  

Studia, dzięki którym rozwiniesz skrzydła

Informatyka to kierunek popularny już od wielu lat, lecz pomimo tego, że wzbudza duże zainteresowanie u kandydatów, absolwentów specjalizujących się w IT jest nadal zbyt mało. Widać to wyraźnie wraz z nastaniem rynku pracownika, gdy przedsiębiorcy prześcigają się w pomysłach na coraz to nowe bonusy, byle tylko zatrzymać informatyków w swoich firmach. Kartą przetargową są już nie tylko atrakcyjne podwyżki, ale również dostęp do prywatnej służby zdrowia oraz darmowe wejścia na siłownię czy do kina. Skąd bierze się tak duża hojność ze strony pracodawców? Z jednej strony wynika ona z błyskawicznego rozwoju nowych technologii, za którym idzie konieczność tworzenia nowych miejsc pracy, z drugiej z przeświadczenia, że dobry informatyk jest obecnie na wagę złota. To wszystko sprawia, że jeśli teraz wybierzesz studia z zakresu IT, zyskasz niemal pewność, że po ich ukończeniu nie będziesz miał żadnych problemów ze znalezieniem dobrze płatnej pracy. Co więcej, nie musisz się obawiać nudy, ponieważ wciąż pojawiają się nowe, inspirujące obszary technologii IT, w których brakuje specjalistów. Wystarczy wspomnieć choćby o rozkwicie rynku aplikacji internetowych czy programów na urządzenia mobilne.

Czytaj również  Do czego służą oleje grzewcze?

Różne oblicza informatyki

Różnorodność perspektyw towarzyszących obszarowi IT przejawia się w bogactwie specjalności na kierunkach informatycznych. Możesz wybierać m.in. pomiędzy bezpieczeństwem systemów informatycznych, które jest istotne przede wszystkim dla banków, korporacji i jednostek administracji państwowej, a wdrażaniem systemów informatycznych w przedsiębiorstwach. Na studiach informatycznych znajdziesz także specjalności, dzięki którym rozwiniesz swoją kreatywność. Jeśli jesteś pasjonatem gier komputerowych, z pewnością ucieszy Cię wiadomość o istnieniu specjalności multimedia i grafika komputerowa. Jeżeli natomiast marzysz o pracy w agencji interaktywnej lub firmie informatycznej, wybierz koniecznie e-commerce.

Duży wybór specjalności i świetne perspektywy po zakończeniu studiów – oto główne powody, dla których warto rozważyć złożenie papierów na informatykę. A jeśli dodatkowo marzysz o wygodnej pracy przed komputerem, nie powinieneś ani chwili dłużej wahać się nad wyborem studiów.