karty płatnicze płatności

Korzyści czytników płatniczych

Posted by

Od momentu, gdy płacenie kartą stało się możliwe zdobywa coraz więcej zwolenników. To szybkie, bezpieczne i bardzo wygodne dla każdego posiadacza karty płatniczej lub kredytowej. Co musisz wiedzieć o korzyściach wynikających z posiadania czytnika do takich kart? Oto kilka podpowiedzi dla Twojej firmy lub sklepu.

Opłacalność inwestycji – warto czy nie warto?

Jeśli od dawna zastanawiasz się nad tym, czy posiadanie czytnika do obsługi kart płatniczych byłoby dla Twojej firmy korzystne weź pod uwagę częstotliwość dokonywanych operacji przez klientów. Jeśli zwykle korzystają z płatności gotówkowych to takie rozwiązanie może być dla Ciebie nieopłacalne. Natomiast w przypadku, gdy chcesz zwiększyć sprzedaż i przyciągnąć nowych klientów do swojego sklepu lub firmy warto zdecydować się na wydanie kilkudziesięciu złotych miesięcznie za dzierżawę terminalu i uwzględnić koszty prowizji od transakcji. Ponadto zakup firmowego terminalu nie jest drogi, szczególnie gdy możesz sobie odliczyć część kosztów za sprzęt. W takiej sytuacji naprawdę warto zastanowić się nad tym, czy chcesz kupić czytnik przeznaczony do realizowania płatności przy pomocy kart płatniczych. Z pewnością, takie rozwiązanie zostanie docenione przez wiele odbiorców i ułatwi zautomatyzowanie obsługi klienta. Ponadto może korzystnie wpłynąć na wizerunek Twojego sklepu i sprawić, że wiele osób zdecyduje się na płatność kartą. Analizując szczegółowo kwestię opłacalności takiego narzędzia musisz pamiętać również o tym, aby nie myśleć tylko o opłatach i korzyściach jednostronnych. Przeważająca większość firm na rynku nad dobro własne stawia wygodę klientów, przez co proponuje im rozwiązania dostosowane ściśle do ich potrzeb. W myśl tej zasady powinieneś również zdecydować się na zakup czytnika kart płatniczych, ponieważ może to zapoczątkować większą sprzedaż, a co za tym idzie większe zyski Twojego przedsiębiorstwa.

Czytaj również  Jak otworzyć punkt przesyłki kurierskie?

Płatności kartą

Korzyści, które są ważne dla Twoich klientów

Większość kupujących zwraca uwagę na dodatkowe usługi w czytnikach np. płatności zbliżeniowe, możliwość opłacenia rachunków, doładowanie telefonu czy otrzymanie gotówki. Jeśli zrobisz wszystko, co tylko możliwe, aby Twój czytnik był nowoczesny i ukierunkowany na ich bezpośrednie potrzeby to jesteś w stanie osiągnąć wielki sukces i stworzyć sklep przyjazny oczekiwaniom klientów. To sprawi, że zakupy będą częstsze i łatwiejsze dla obu stron. Twoi pracownicy z pewnością szybko nauczą się obsługi dodatkowego urządzenia, a Ty będziesz bardzo zadowolony z zysków i przebiegu każdej transakcji. Czego chcieć więcej? Atrakcyjność takiej usługi sprawia, że wiele firm decyduje się na stosowanie terminali w swoich sklepach oferując klientom możliwość skorzystania z jego dodatkowych funkcji. Jeśli chcesz mieć konkurencyjny sklep to warto kupić czytnik, który również spełni te wymagania i sprawi zadowolenie wielu osobom oraz Twoim pracownikom. Pamiętaj, że każdy duży sklep chcąc być konkurencyjny powinien mieć czytnik.