warsztat

Jaki prezent dla prawdziwego mężczyzny?

Posted by

Kupienie prezentu mężczyźnie bywa trudne. Panowie sami kupują sobie kosmetyki, a ubrań też lepiej nie kupować. Jest jednak rozwiązanie. Wielu mężczyzn lubi majsterkowanie. Niestety, często mają ograniczony budżet i nie mogą spełniać swoich pragnień dotyczących zakupu kolejnych narzędzi. Jeśli chcemy kupić prezent majsterkowiczowi, wystarczy posłuchać, o czym mówi.

Niezbędne narzędzia w skrzynce majsterkowicza

Zanim wybierzemy się na zakupy, zapytajmy solenizanta czy jubilata o listę gości. Zawsze bowiem możemy zrobić zrzutkę, by kupić droższy prezent. Majsterkowicz powinien mieć przestrzeń, w której zmieszczą się wszystkie narzędzia. Z pewnością przyda się porządny regał czy szafka, w którym obdarowany przechowa swoje skarby. W zestawie powinny się znaleźć akcesoria, które ułatwią przechowywanie – mogą to być niewielkie zawieszane pojemniki lub specjalne haki. Kupmy zawieszane tablice z przestawnymi mocowaniami, które pomieszczą wszystkie narzędzia dowolnych kształtów i rozmiarów. Na większe sprzęty świetnie nadadzą się półki magazynowe, na których można ustawić skrzynki, w które chowa się młotki czy inne większe przedmioty. Początkującemu majsterkowiczowi możemy kupić zestaw niezbędnych narzędzi, czyli śrubokręty płaskie i krzyżakowe o różnych rozmiarach, młotek, zestaw kluczy, solidny klucz krzyżakowy, wiertarka i szlifierka, zestaw do lutowania i pistolety do kleju. Przyda się także dobrej jakości miara, poziomica i porządna wiertarka.

Czytaj również  Czym najlepiej ciąć metal?

Jak skompletować zestaw niezbędnych narzędzi?

Świetnym prezentem jest także zestaw narzędzi, które pakowane są w zgrabną skrzynkę. Taki pojemnik można po prostu wstawić do szafy w przedpokoju czy garderobie, by zawsze mieć go pod ręką. Możemy kupić również zestaw majsterkowicza, w skład którego wejdą m.in. młotek, kombinerki, wkrętaki, klucze, poziomica, gwoździe itp. Bardziej wtajemniczonego w majsterkowanie mężczyznę możemy obdarować zestawem kluczy nasadowych, dzięki któremu odkręcanie i dokręcanie każdej śruby będzie dziecinnie proste. Drugą propozycją wartą rozważenia są wiertarki.

A może narzędzia wielofunkcyjne?

Jeśli mężczyzna interesuje się narzędziami i pasuje do niego miano majsterkowicza, kupmy mu narzędzie wielofunkcyjne, które sprawdzi się podczas piłowania, cięcia, frezowania, szlifowania lub czyszczenia. Można kupić także wkrętak, który pozwoli szybko i bezproblemowo dokręcić każdą śrubę. Zapalony majsterkowicz ucieszy się ze szlifierki, która jest wszechstronnym narzędziem pozwalającym szlifować, polerować i ciąć różne powierzchnie i obiekty. Z pewnością znajdzie swoje zasłużone miejsce w domu lub garażu każdego majsterkowicza.

Wybór prezentu dla mężczyzny, zwłaszcza jeśli myślimy nad narzędziami, nie jest prosty. Zanim więc coś kupimy, zróbmy porządny rekonesans, by niespodzianka ucieszyła majsterkowicza.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *