kurier

Jak zamówić kuriera?

Posted by

Wszyscy dziś jesteśmy zabiegani, mamy wiele obowiązków. Czas pędzi nieubłaganie i trudno znaleźć go choć trochę na załatwienie wielu spraw. Świat jednak nam pomaga, bo do sprzątania można zatrudnić profesjonalną firmę, a zamówione zakupy dostarczone zostaną przez firmę kurierska. Dzisiaj prawie wszystko można kupić, nie wychodząc z domu lub podczas przerwy na drugie śniadanie. Wystarczy tylko wiedzieć jak to zrobić i mieć odpowiednie narzędzia.

Tylko firma kurierska?

Jeśli kupiliśmy lub sprzedaliśmy jakieś towary, potrzebować będziemy osoby lub firmy, która sprawnie, szybko, bezpiecznie oraz niedrogo dostarczy naszą przesyłkę.
Na rynku istnieje wiele firm kurierskich zajmujących się dostarczaniem przesyłek. Wśród nich znaleźć można mniej lub bardziej renomowane. Są takie dostarczające przesyłki w obrębie jednej aglomeracji miejskiej lub na całym świecie. Oprócz samych firm przewozowych, na rynku oferują swoje usługi tzw. brokerzy. Są to firmy, które podpisują umowy z różnymi kurierami, proponując bardzo konkurencyjne ceny. Należy również wspomnieć, że od dziesiątek lat dostarczaniem listów i paczek zajmuje się Poczta Polska. Zawsze jednak najważniejszym kryterium wybory usługodawcy powinny być: cena, solidność i szybkość dostarczenia przesyłki.

Jak zamówić kuriera?

Zamówienie złożyć można przez Internet, telefonicznie lub osobiście. Niektóre firmy kurierskie mają swoje punkty obsługi klienta, gdzie nadaje się przesyłki. W ten sposób korzysta się również z usług Poczty Polskiej. Jeśli jednak zależy nam na czasie, wówczas najprzydatniejszy jest Internet.
Kiedy kupujemy na portalach aukcyjnych lub w sklepach internetowych, sprawa wyboru kuriera jest bardzo prosta. Wystarczy jedynie podczas dokonywania transakcji wybrać (zaznaczyć) opcje dotyczącą sposobu dostarczenia. Najpopularniejsze są usługi firm kurierskich, które przesyłki krajowe dostarczają w ciągu 24 godzin. W przypadku kiedy chcemy wysłać paczkę spakowaną przez nas samych lub otrzymać przesyłkę np. od rodziny z zagranicy, najłatwiej jest skorzystać z usług brokera kurierskiego. Firmy takie mają bardzo prosty system zamawiania usług drogą elektroniczną.

Czytaj również  Drukowanie wizytówek – 3 powody, dla których warto to robić

Jak wypełnić formularz zamówienia?

Pamiętać trzeba, aby wybierając firmę kurierską dobrze sprawdzić jej wytyczne, co do sposobu pakowania przesyłek. Kiedy paczka będzie już gotowa, przystępujemy do zamówienia kuriera. Na początku najczęściej należy podać wymiary paczki (wysokość, szerokość, długość) oraz orientacyjną wagę. Wówczas formularz dokonuje wyceny przesyłki. Po wybraniu sposobu dostarczenia należy uzupełnić dane adresowe nadawcy oraz odbiorcy, a także numery telefonów lub adresy mailowe. Zleceniobiorca może również poprosić nas o wpisanie informacji dotyczących zawartości paczki (zwłaszcza przy wysyłce zagranicznej). Następnie wybieramy termin przyjazdu kuriera oraz dostarczenia przesyłki. Po uzupełnieniu powyższych informacji, zostaje podana ostateczna cena usługi oraz dane dotyczące uregulowania płatności. Po zakończeniu transakcji zazwyczaj otrzymujemy potwierdzenie przyjęcia zamówienia. Jak widać jest to bardzo łatwy sposób zamawiania usługi kurierskiej. Teraz trzeba tylko poczekać na jego przyjazd.

Usługi kurierskie uważane są za najlepsze i najszybsze. Najmocniejszym ich atutem jest krótki czas doręczenia. Internet powoduje ponadto, że korzystanie z tych usług jest proste i nie zabiera nam wiele czasu. Kiedy czas ma tak duże znaczenie, jest to najwygodniejsze rozwiązanie.