Jak rozliczyć urlop wypoczynkowy 2022/2023?

Posted by

 

Ostatnie tygodnie roku to bardzo intensywny okres dla pracowników działu kadrowo-płacowego. Chcąc przedłużyć bożonarodzeniowe świętowanie, duża część zespołu decyduje się na pobranie dodatkowych dni wolnych. Zastanawiasz się, jak rozliczyć urlop wypoczynkowy 2022/2023 w zaledwie kilka minut? Poznaj kluczowe funkcjonalności nowoczesnych oprogramowań kadrowo-płacowych.

 

Organizacja okresu urlopowego a przepisy Kodeksu Pracy

Podstawowym aktem, który reguluje prawa i obowiązki pracowników oraz pracodawców, jest Kodeks Pracy, zawierający m.in. przepisy dotyczące sposobu rozliczania urlopu wypoczynkowego. Jak zawarto w dokumencie, wymiar urlopu wynosi 20 lub 26 dni w zależności od stażu pracy zatrudnionego – osoby pracujące co najmniej 10 lat uzyskają 6 wolnych dni więcej.

Zastanawiasz się, jak rozliczyć urlop wypoczynkowy 2022/2023 w przypadku zatrudnionego, który podjął pracę po raz pierwszy? W Kodeksie Pracy zapisano, że: „Pracownik podejmujący pracę po raz pierwszy, w roku kalendarzowym, w którym podjął pracę, uzyskuje prawo do urlopu z upływem każdego miesiąca pracy, w wymiarze 1/12 wymiaru urlopu przysługującego mu po przepracowaniu roku”.

 

Czytaj również  Ile można zarobić na franczyzie punktu kurierskiego?

Jak rozliczyć urlop wypoczynkowy 2022/2023? Najważniejsze funkcjonalności aplikacji kadrowo-płacowych

Organizacja sezonu urlopowego nie należy do najłatwiejszych zadań. Chcąc skutecznie usprawnić działania zespołu kadrowo-płacowego, warto zdecydować się na wdrożenie narzędzia HR & Payroll, które pomoże w szybkim rozliczeniu pobranych przez zatrudnionych dni wolnych.

Nowoczesne platformy kadrowo-płacowe pozwalają pracownikom na szybkie przesłanie wniosku o urlop drogą elektroniczną. Zatrudniony zyskuje dostęp do swoich stanów urlopowych, dzięki czemu wie on, ile dni wolnych pozostało mu nadal do wykorzystania.

Jak rozliczyć urlop wypoczynkowy 2022/2023, aby uniknąć dezorganizacji w obrębie działów przedsiębiorstwa? Uzupełniony przez pracownika dokument urlopowy trafia do bezpośrednio do przełożonego, który po odpowiedniej weryfikacji wniosku zatwierdza prośbę zatrudnionego, udzielając mu tym samym dnia wolnego. Aplikacja umożliwia osobom uprawnionym wgląd w zadeklarowaną dyspozycyjność zespołu, dzięki czemu menadżerowie zyskują pewność, że wszystkie stanowiska zostaną odpowiednio obsadzone pod nieobecność wypoczywających specjalistów.

 

Narzędzia HR & Payroll mogą być obsługiwane za pomocą każdego urządzenia z dostępem do internetu

Warto dodać, że nowoczesne platformy kadrowo-płacowe mogą być obsługiwane za pomocą każdego urządzenia mobilnego z dostępem do sieci. Pracownicy mają możliwość złożenia wniosku o urlop wygodną drogą online o każdej porze i z dowolnego miejsca. Aplikacje HR & Payroll działają zarówno na komputerach stacjonarnych, jak i smartfonach, laptopach oraz tabletach.

Czytaj również  Co wziąć pod uwagę wybierając bank? Poradnik dla początkujących

 

Zastanawiasz się, jak rozliczyć urlop wypoczynkowy 2022/2023 w szybki i wygodny sposób? Wybierz aplikację Teta AIR

Producent Unit4 Teta to doświadczony dostawca zaawansowanych narzędzi informatycznych, które skutecznie usprawnią obsługę zarówno niewielkich, lokalnych firm, jak i dużych korporacji o międzynarodowych oddziałach. Rozliczanie urlopów, wyliczanie wynagrodzenia czy udostępnianie dokumentacji pracowniczej – system Teta AIR posiada liczne moduły, które wesprą każdy dział Twojej działalności. Odwiedź stronę internetową teta-air.pl, aby poznać pełne funkcjonalności tego narzędzia.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *