cargo logistyka

Co to jest logistyka FCL? Dowiedz się!

Posted by

Rozwijająca się gospodarka to szczególne wyzwanie dla branży logistycznej. Magazynowanie i transport różnorodnych produktów musi odbywać się z korzyścią dla inwestora. W przeciwnym razie nie będzie to korzystne ani dla niego, ani dla ostatecznego klienta. Popyt na towary sprowadzane z zagranicy nie słabnie – sami o tym bardzo dobrze wiemy – kupując kolejny sprowadzany produkt.

Transport – szukamy rozwiązań generujących oszczędności

Import oraz eksport to kluczowe terminy w gospodarce każdego kraju. Odbywa się on różnymi kanałami: koleją, statkami, samolotami i samochodami. Nawet nie zdajemy sobie sprawy, ile dziennie ton najróżniejszych produktów przemierza czasem ogromne odległości. Generuje to bardzo duże koszty. Inwestorzy szukają więc rozwiązań, które będą mogły je znacznie obniżyć. Rodzaj kanału, jaki inwestor wybiera, jest uzależniony przede wszystkim od rodzaju towaru, jego ilości oraz zamożności firmy. FCL logistyka to rozwiązanie, które ma ułatwić i obniżyć koszty transportu międzynarodowego. W odróżnieniu od LCL odnosi się zwykle do większego ładunku.

FCL logistyka – z korzyścią dla firm

Skrót FCL pochodzi z języka angielskiego i oznacza Full Container Load – czyli ładunek całokontenerowy. Chodzi o to, że wszystko, co znajduje się w kontenerze, należy do jednego klienta. Opcję tę oczywiście wybierają przede wszystkim duże przedsiębiorstwa, które dysponują większą ilością towaru. LCL to transport tzw. drobnicowy – tam towar należy do wielu klientów. FCL logistyka sprawdza się również w przypadku produktów, które przez swoje niewymiarowe gabaryty trudno umieścić z innymi towarami. Takie rozwiązania logistyczne mają służyć jednym i drugim klientom. Dla dużego przedsiębiorstwa znacznie korzystniejsze jest wynajęcie całego kontenera dla siebie. Mają wtedy pewność, że cały towar przybędzie bezpiecznie i w jednym czasie.

Czytaj również  Jakie umiejętności powinien mieć prywatny detektyw?

Dla kogo przesyłka pełnokontenerowa?

FCL logistyka to najlepsze rozwiązanie dla firm, które:

– operują dużymi ładunkami

– sprowadzają towar o niewygodnych gabarytach

– transporty odbywają się regularnie.

Jest to gwarancja, że otrzymają cały towar w jednym czasie oraz w jednym i ściśle określonym miejscu.

FLC logistyka i rodzaje kontenerów

Występują różne rodzaje kontenerów. Ich gabaryty i konstrukcja związana jest przede wszystkim z towarem, który muszą przewieźć.
Są na przykład specjalne kontenery do przewozu odzieży, kontenery chłodnicze, bez dachu, z otwartym bokiem lub o podwyższonej wysokości. Wszystkie transporty planuje się długo przed ich realizacją. Większość chińskich firm wytwarza produkty w ilości, która już jest przeznaczona do określonego kontenera.

FCL logistyka to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie dla firm, które sprowadzają towar w bardzo dużych ilościach oraz o niewymiarowych gabarytach. LCL to natomiast najlepsze rozwiązanie dla firm, które sprowadzają towar w znacznie mniejszych ilościach. W ostateczności to jednak inwestor decyduje o rodzaju transportu.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *