ERP dla dużych firm

3 powody, dla których warto rozważyć wdrożenie systemu ERP dla dużych firm

Posted by

Wielkość firmy jest jednym z kluczowych wskaźników, które determinują kierunek jej rozwoju. Logika mogłaby sugerować, że duże przedsiębiorstwa zawsze będą dysponować przewagą nad swoimi mniejszymi konkurentami – większe zasoby ludzkie i budżet pomagają zbudować znaczącą przewagę, lecz wiążą się z zupełnie nowymi wyzwaniami z zakresu wewnętrznego zarządzania. W optymalizacji procesów wewnętrznych warto wspomóc się dodatkowymi narzędziami, takimi jak systemy ERP dla dużych firm, które odciążą pracowników z części ich codziennych obowiązków.

1. ERP dla dużych firm usprawnia wewnętrzną komunikację przedsiębiorstwa

Liczba zatrudnionych pracowników to kluczowy czynnik odpowiedzialny za strukturę firmy. O ile specjaliści w małych i mikroprzedsiębiorstwach często pracują ze sobą bezpośrednio, firmy zatrudniające powyżej 250 osób muszą mierzyć się z opracowaniem najbardziej wydajnej i rozsądnej struktury poziomej i pionowej. W jaki sposób zadbać o potrzeby setek (a nawet tysięcy) osób, nie tracą firmowego workflow? Zainwestować w oprogramowanie ERP dla dużych firm!

Nowoczesne oprogramowanie kadrowo płacowe to doskonałe narzędzie do monitorowania wielu czynników, związanych z zarządzaniem zasobami ludzkimi: bez trudu można w nich stworzenia pełną strukturę pracowniczą, jak i monitorować braki kadrowe i planować rekrutacje. Programy dla działu HR & Payroll oferują spersonalizowane poziomy uprawnień, dzięki którym kluczowe informacje na temat pracowników pozostaną do wglądu wyłącznie dla bezpośrednich przełożonych.

Czytaj również  Do czego w przemyśle samochodowym wykorzystywane są kleje termotopliwe?

2. Wsparcie dla pracowników działu kadr i płac

W małych i mikroprzedsiębiorstwach wszystkie wnioski z zakresu HR & Payroll często realizuje się od ręki – wszyscy pracownicy mają bezpośredni dostęp do osób odpowiedzialnych za kadry i płace, dzięki czemu składane wnioski nie są „mielone” przez tryby korporacyjnej machiny. Sytuacja wygląda inaczej, gdy dana firma posiada jeden zespół kadrowych i księgowych, który musi obsługiwać kilka różnych filii w różnych lokalizacjach.

Systemy ERP dla dużych firm pomagają zautomatyzować i usprawnić wiele procesów wewnętrznych, takich jak naliczanie należnego wynagrodzenia, monitorowanie nadgodzin, ustalanie grafików w pracy zmianowej czy odprowadzanie należnych składek w imieniu pracowników. Oprogramowanie kadrowo płacowe sprawia, że czynności te stają się zauważalnie szybsze, spada też ryzyko omyłek.

3. Wsparcie rozwoju kadry

Wiele dużych przedsiębiorstw uzależnia swoje decyzje kadrowe od regularnych ocen pracowniczych. Pozwalają one określić progres specjalistów i ustalić najlepszy możliwy kierunek awansu lub rozwoju poziomego. Programy ERP dla dużych firm oferują pełną funkcjonalność w zakresie zbierania i przetwarzania zebranych informacji, tworząc jasny, klarowny obraz postępów pracowników. Rozwiązanie to pozwala wydobyć ze specjalistów 100% potencjału i ukierunkować ich karierę zgodnie z naturalnymi predyspozycjami.

System TETA – ERP dla dużych firm, którego potrzebujesz

Wszystkie opisane powyżej funkcjonalności to tylko część możliwości, jakie posiada system TETA. Z 30 lat doświadczenia grupy Unit4 skorzystało już ponad 2000 dużych i średnich firm z całej Polski. Już dziś zapoznaj się z charakterystyką systemu TETA i dowiedz się, w jaki sposób może usprawnić on organizację w Twoim przedsiębiorstwie.

Czytaj również  Transport drobnicy – dlaczego odpowiednie zabezpieczenie ładunku jest tak istotne?

 

Znajdziesz nas pod adresem: ul. Powstańców Śląskich 7a, 53-332 Wrocław
lub na naszej stronie: Teta.Unit4.com

Źródło: Systemy Informatyczne dla Firm – Program do zarządzania Unit4 TETA

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *